22
0
HarmonyOS NEXT Rayium

حذف تمام کدهای مرتبط با آمریکا از جمله لینوکس و اندروید در سیستم عاملHarmonyOS NEXT

2 دقیقه

براساس شایعات شرکت هواوی به دنبال حذف کدهای مرتبط با ایالات متحده آمریکا از جمله لینوکس و اندروید در سیستم عامل اختصاصی خود HarmonyOS NEXT است.

در اواخر سال به غیر از معرفی سری گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار میت 70، گفته می‌شود هوآوی سیستم عامل اختصاصی خود یعنی HarmonyOS NEXT را راه‌اندازی می‌کند که این آزادی را می‌دهد تا خود را از شر اندروید گوگل و تهدیدهای احتمالی ایالات متحده خلاص کند. با این حال هواوی ادعا می کند که HarmonyOS NEXT از اندروید کارآمدتر است. عملکرد آن می تواند روی چیپست های Kirin که کندتر از رقبا هستند، بهتر باشد.

HarmonyOS NEXT ممکن است در سه ماهه سوم اتفاق بیفتد و کاربر olalatech1 در شبکه اجتماعی ایکس می گوید که انتظار می‌رود هوآوی با انتشار سیستم عامل اختصاصی خود با حذف کد منبع لینوکس و اندروید به وضعیت مستقل واقعی خود دست یابد. در حالی که این یک حرکت تهاجمی است، هدف نهایی این است که هیچ کد آمریکایی روی HarmonyOS NEXT اجرا نشود، که ایالات متحده می تواند از آن برای ممنوعیت در آینده استفاده کند و به طور بالقوه به هواوی اجازه می دهد سیستم عامل خود را در خارج از چین منتشر کند.

یکی از مزایای قابل توجه اجرای HarmonyOS NEXT در گوشی های هوشمند هوآوی با چیپست Kirin این است که این پلتفرم در مقایسه با اندروید سه برابر کارآمدتر از حافظه استفاده می کند. با فرض اینکه این شرکت قصد دارد قابلیت‌های هوش مصنوعی روی دستگاه را به گوشی‌های هوشمند رده بالای خود معرفی کند، این حرکت احتمالاً با استفاده از رم سیستم کمتر در مقایسه با آنچه سازندگان تلفن‌های اندرویدی باید به آن پایبند باشند، محقق شود. با این حال، رشد محبوبیت هر سیستم عامل از کتابخانه برنامه آن ناشی می شود.

هوآوی احتمالاً متوجه این موضوع شده است، به همین دلیل است که این شرکت قصد دارد 4000 برنامه را به HarmonyOS NEXT بیاورد. در نهایت، شرکت فناوری چینی تعداد این اپلیکیشن ها را به 50000 اپلیکیشن افزایش خواهد داد و جایگاه خود را به عنوان سومین پلتفرم موبایل در کنار اندروید و iOS تثبیت خواهد کرد. در ابتدا، این سیستم عامل در چین راه اندازی می شود و در صورت موفقیت، هواوی دامنه خود را به مناطق دیگر گسترش می دهد و این اتفاق سهم بازار گوگل و اپل را تهدید می کند.

پیوند منابع
نوشته های جذاب ژوئن / 21 / 2024 185

دیدگاه شما